Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Polska dla wszystkich. Konkurs MSZ

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprasza do udziału w konkursie „Polska dla wszystkich”. Celem konkursu jest promowanie dialogu międzykulturowego oraz takich postaw obywatelskich, które uczą cenić różnorodność i bronić jej jako ich ważnego składnika.

To już druga edycja naszego konkursu! W 2011 nagrodziliśmy sześć z czterdziestu zgłoszonych projektów, przyznając nagrody pieniężne o łącznej kwocie 30 000 zł.

W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury, religie i grupy etniczne – wszystkie one, współistniejąc ze sobą przez stulecia, także wtedy, gdy nie istniało państwo polskie, stworzyły niezwykłe, bogate dziedzictwo naszej wspólnej ojczyzny. Są one częścią polskiej historii i współczesności. Ogłaszany przez Ministra Radosława Sikorskiego konkurs stawia sobie za cel ochronę tej polskiej różnorodności i jest przesłaniem naszej otwartości: Polska nie jest tylko dla etnicznych Polaków, jest w niej dość miejsca dla wszystkich, którzy są z Polską i polskością historycznie związani.

Konkurs adresowany jest do wszelkiego rodzaju placówek i instytucji edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych, którym bliska jest idea Polski tolerancyjnej, otwartej dla wszystkich oraz postawa obywatelskiego sprzeciwu wobec ideologii i zachowań o charakterze ksenofobicznym lub rasistowskim.

Organizatorem konkursu jest Minister Spraw Zagranicznych. Konkurs realizowany jest w ramach działań Koalicji „Razem Przeciwko Antysemityzmowi”.
Szczegóły konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeń: http://polskadlawszystkich.pl/ oraz na naszej stronie na portalu Facebook: www.facebook.com/polskadlawszystkich

Kontakt: polskadlawszystkich@msz.gov.pl

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 26-07-2012 08:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 26-07-2012
Ostatnia aktualizacja: Joanna Prachnio 26-07-2012 08:36