Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Wolinie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Dofinansowanie z Akademii Orange

Zapraszamy organizacje i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do udziału w Akademii Orange - programie nowoczesnej edukacji kulturalnej. Już po raz czwarty Fundacja Orange przyzna granty na realizację innowacyjnych projektów, w których młodzi ludzie stają się twórcami kultury. Na zgłoszenia czekamy do 3 października 2012 r.

wniosek

Akademia Orange wspiera oryginalne inicjatywy edukacyjno-kulturalne, by rozbudzić potencjał młodych ludzi z różnorodnych środowisk i włączyć ich do aktywnego uczestniczenia w kulturze. Promujemy otwartość, wykorzystanie nowych technologii, budowanie partnerstw i czerpanie z nowoczesnych form edukacji.

Wsparcie na realizację projektów adresowanych do dzieci i młodzieży mogą otrzymać organizacje pozarządowe, państwowe i samorządowe instytucje kultury, w tym biblioteki, szkoły, uczelnie. Granty przyznawane są w ramach dwóch ścieżek: autorskiej - na realizację własnych pomysłów organizacji (na terenie całej Polski) oraz inspirowanej – na realizację projektu wg. jednego z blisko 120 scenariuszy dostępnych na www.akademiaorange.pl (w województwach: zachodniopomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, opolskim, podkarpackim, lubuskim).

Wszystkie projekty Akademii Orange: są skierowane do dzieci i młodzieży, dotyczą nowoczesnej edukacji kulturalnej, wykorzystują nowatorskie narzędzia, nowe technologie, licencje Creative Commons, są realizowane w partnerstwach, koncentrują się wokół działań oddolnych, angażują społeczność lokalną, pobudzają kreatywność, integrują i rozwijają umiejętności społeczne młodych.

W trzech edycjach Akademii Orange przyznano granty na łączną kwotę 4,5 miliona złotych, zrealizowano 126 projektów edukacyjnych, w których uczestniczyło łącznie ponad 15 000 dzieci i młodzieży. Na ich podstawie powstały nowatorskie, inspirujące materiały dydaktyczne w formie publikacji, materiałów on-line, scenariuszy zajęć itp. Akademia Orange popiera ideę otwartych zasobów edukacyjnych, dlatego też wszystkie te treści są dostępne na licencji Creative Commons. Oznacza to, że każdy ma prawo i swobodę korzystania z nich, ulepszania i dzielenia się nimi przy zachowaniu pewnych praw autorskich.

Więcej informacji o Akademii Orange: www.akademiaorange.pl

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Joanna Prachnio 10-09-2012 12:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 10-09-2012
Ostatnia aktualizacja: - 10-09-2012 12:32